| Cat. No. | Description | Specification | Capacity | Unit | Price | Quantity |
|---|---|---|---|---|---|---|
| LRE1389036-01 | Upright Type | Temperature Range: -40°C to -86°C | 1.8 L | Each | Inquiry |
|
| -86°C Portable Ultra-low Temperature Freezer | |
| Model | |
|
Cabinet Type
|
Upright
|
| Capacity(L) | 1.8 |
| Internal Size(W*D*H)mm | 150*150*87 |
| External Size(W*D*H)mm | 245*282*496 |
| Package Size(W*D*H)mm | 441*372*686 |
| NW/GW(Kgs) | 11/25 |
| Performance | |
| Temperature Range | -40~-86°C |
| Ambient Temperature | 16-32°C |
| Cooling Performance | -86°C |
| Climate Class | N |
| Controller | Microprocessor |
| Display | Touch Screen |
| Construction | |
| External Material | Galvanivzed Steel Sheet |
| Inner Material | EVA |
| Padlock | Yes |
| Alarm | |
| Temperature | High/Low temperature |
| System | Sensor failure, Main board communication error |
Note: If you don't receive our verification email, do the following:
Seamless access to cutting-edge products and services with our professional support.